" Türkiye'nin Bir Numaralı Endüstriyel Rezistans Üreticisi. "

REZİSTANS

 

Rezistans

Rezistans, elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştüren direnç tellerine verilen genel isimdir. Rezistans oldukça yüksek ısılara karşı direnç gösteren bir üründür. Rezistansların içerisinde nikel, demir, krom ve alüminyum alaşımları bulunmaktadır. Rezistans, başta ısınma teknolojisi olmak üzere ağır sanayi, tekstil, elektrikli ev aletleri, termostatlar gibi alanlarda oldukça önemli bir yere sahiptir.

Rezistans Nerelerde Kullanılır?

Rezistansın ısınma teknolojisi başta olmak üzere birçok yerde kullanıldığından söz etmiştik. Gelişen teknoloji ile beraber, rezistansın kullanım alanları da artış göstermektedir. Özellikle rezistans evlerimizde; çamaşır makinası veya fritöz gibi ev aletlerinde sıkça kullanılmaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte, rezistansın kullanım alanıda artış göstermeye başlamıştır.

Son zamanlarda otomotiv sektöründe de sıkça kullanılmaya başlanan rezistansın kullanım alanı da günden güne yaygınlaşmaya başlamıştır. Rezistans, aynalara ısı vermesiyle birlikte, rezistanslı aynalar da sorun yaşama işlemine son vermiştir.

Rezistans Çeşitleri

Baykal Rezistans Üretici Firma

Baykal Rezistans, 1970 yılından beri sadece endüstriyel kullanım amaçlı özel rezistanslar üreten bir firma’dır. Firma sanayi tipi elektrikli rezistanslar üretimi dışında, ayrıca elektrikli endüstriyel fırınlar ve bazı özel kullanım amaçlı elektrikli ergitme ocakları, potalar da üretmektedir. Yurtiçi ve yurtdışında ortalama 6.000 adet müşteriye hizmet veren Baykal Rezistans tüm özel elektrikli ısıtma projelerinizde üstün mühendislik hizmetleri sunan bir firma’dır. Butik üretim, müşteriye özel sunum, ayrıcalıklı hizmet anlayışı firmamızın temel prensipleridir.

Baykal Rezistans üretim dışında birçok Avrupalı firmanın mümessilliğini, distribütörlüğünü ve yetkili satıcılığını yapan bir uluslararası ticaret ve mümessillik firmasıdır. İthal edilen malzemeler hem firmanın kendi üretim sürecinde değerlendirilir hem de diğer rezistans üreticilerinin talebine sunulur.

Tüm Baykal Rezistans müşterileri özeldir ve ayrıcalıklıdır…