İletişim

Sizi Arayalım

GENEL BİLGİLER


MİKANİT RULO

TEKNİK BİLGİLER

Özellikleri:

·  Mica content: 730+/-20g/m2

·  Dielectric Strength: >5kV;

·  Max. Working Temperature: 1000°C  

UYGULAMA ALANLARI: İndüksiyon ocakları, Endüstriyel Sanayi Fırınları v.s.

Ölçüleri: Kalınlık: 0,50 mm – Genişlik: 1000mm – Rulo Uzunluğu: 25mt

İçeriği:

Ön yüzey: Phologopite Mikanik

Arka yüzey: Phologopite Mikanik

Orta kısım: Cam Elyaf Kumaş

Genel Bilgi:

Ocak işletmesinde, çağdaş teknik yaklaşım mikanit ruloların kullanılmasıdır. Bu rulolar, bobin sıvası ile ocak astarının arasında bir ara kayma yüzeyi oluşturarak refrakterlerin farklı uzamadan dolayı birbirini etkilememesi için kaygan bir yüzey oluşturur. Ayrıca ocak astarı arasına dalan sıvı metalin bobinlere ulaşmasını önleyen bir bariyer oluşturması diğer bir faydasıdır. Ocağın boyutlarına göre istenilen şekil ve ölçülerde kesici bir aletle kesilir. Kesilmiş mikanit rulolar, ocağın içerisine, bobin üzerine uygun bir şekilde yerleştirilir.

Mikanit rulolar kullanım sırasında mikalı yüzey astar tarafında olmalıdır. Şekillendirilmiş refrakterin dışına bobin ve pota arasına konulan bu malzemelerde en çok dikkat edilmesi gereken konu kırılgan olmamasıdır. Kırılgan plakalarda, bobin yüzeyi ile mika arasında boşluk kalır. Bu hata astarın askıda kalmasına yol açar.

Ayrıca astar dövülme sırasında dikine kırılmalar meydana geldiği için mikadan beklenilen bobin sıvası ile ocak astarı arasındaki kaydırıcılık fonksiyonunu tam olarak karşılayamaz. Eğer kırılgan bölgeye denk gelen bir astar içerisine bir metal dalması problemi olur ise ve bu dalma kırılmış bölgeye denk geldiğinde bariyer olma işlevini de yerine getiremez. Kırılgan mika plakalarda en az %20-25 oranında ıskarta çıkar. Bu da diğer bir olumsuzluktur.

Tavsiye edilen rulo halinde kırılgan olmayan ve bobin yüzeyine tamamen yapıştırılabilen ve fire oranı çok az olan mika tiplerinin kullanılmasıdır.ÜRÜN GÖRSELİ